پرتال اطلاع رسانی بخشداری جواد آباد -> بخشدار جوادآباد خبر داد: تأمين آب مورد نياز مجتمع کشاورزي عشاير دشت ورامين
ساعت
پیوندها

بایگانی شمسی
سایت های منطقه

خشدار جوادآباد گفت: یک حلقه چاه نیمه عمیق در رازق آباد حفر شد تا با اینکار هم بتوانیم علوفه مورد نیاز عشایر را تامین و هم قسمتی از اراضی کویر را احیا کنیم.

محمدحیدری بخشدار جوادآباد در حاشیه افتتاح چاه نیمه عمیق مجتمع کشاورزی رازق آباد بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و طی چهل سال گذشته شاهد بوده‌ایم که عشایر ایران اسلامی در نقاط مختلف کشور خدمات گسترده‌ای به نظام و مردم کرده‌اند که عشایر دشت ورامین نیز از این مسئله مستثنی نبوده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: دولت تدابیر مختلفی اندیشیده است تا خدمات گوناگونی به عشایر ارائه کند تا قسمتی از این زحمات ارزنده و گسترده جبران شود؛ به همین دلیل طی هفته‌های گذشته مجتمع کشاورزی رازق آباد افتتاح شد تا با این اقدام قسمتی از نیاز خوراک دام و علوفه عشایر دشت ورامین تامین شود.
بخشدار جوادآباد با اشاره به اهمیت آب در کشاورزی، بیان کرد: یکی از مشکلات و معضلات اصلی کشاورزی در دشت ورامین به خصوص منطقه جوادآباد مسئله تامین آب می‌باشد که طی سال‌های گذشته اقدامات مختلف سلبی و ایجابی صورت گرفته است.
حیدری اظهار داشت: تامین آب مورد نیاز مجتمع رازق آباد یکی از دغدغه‌های اصلی عشایر بود که پس از کسب تاییدیه لازم از مراجع ذی‌صلاح، یک حلقه چاه نیمه عمیق در رازق آباد حفر شد تا با اینکار بتوانیم علوفه مورد نیاز عشایر را تامین و هم قسمتی از اراضی کویر را احیا کنیم.
وی با بیان اینکه این حلقه چاه با هزینه ۴ میلیارد و پانصد میلیون ریال حفر و تجهیز شده و یک مخزن آب هوایی نیز روی آن قرار گرفته است، گفت: این چاه پس از بهره برداری کمک بسیار زیادی به عشایر دشت ورامین خواهد کرد و به همین دلیل باعث خوشحالی این عزیزان شده است.

Photo.aspx,, ,

تاريخ ۱۸ بهمن ۱۳۹۷      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !